• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمادگی ‌سونوگرافی ‌اینترونشن نمونه ‌برداری از برست ‌و ناحیه ‌آگزیلاری

آمادگی ‌سونوگرافی ‌اینترونشن نمونه ‌برداری از برست ‌و ناحیه ‌آگزیلاری


آمادگی ‌سونوگرافی ‌اینترونشن نمونه ‌برداری از برست ‌و ناحیه ‌آگزیلاری

مهم است که پزشک تصویربرداری هر گونه ماموگرافی قبلی را برای مقایسه در هنگام مطالعه مطالعه فعلی شما در دسترس داشته باشد. لطفاً هر فیلم قبلی ماموگرافی را در روز معاینه به همراه داشته باشید.

پیشنهاد می شود یک هفته قبل از سیکل قاعدگی سونوگرافی سینه خود را برنامه ریزی نکنید، زیرا سینه ها معمولاً در این زمان بسیار حساس هستند.

اگر پزشک به شما دستور داده است، لطفاً آن را با خود بیاورید.

لطفا از به همراه داشتن جواهرات و اشیای قیمتی خود جدا خودداری فرمائید.

 S/آمادگی ‌سونوگرافی ‌اینترونشن نمونه ‌برداری از برست ‌و ناحیه ‌آگزیلاری

اگر سوالی در مورد رادیولوژی و سونوگرافی  دارید و یا پزشک برایتان رادیولوژی یا سونوگرافی  تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی  الوند در تماس باشید.

سونوگرافی غدد لنفاوی و بیوپسی - زیر بازو (زیر بغل)

سرطان گاهی اوقات می تواند به غدد لنفاوی زیر بازو (زیر بغل) گسترش یابد. این می تواند با انواع مختلف سرطان از جمله سرطان سینه اتفاق بیفتد.

برای بررسی غدد لنفاوی زیر بازو از نظر وجود سلول‌های سرطانی سینه، باید یک سونوگرافی انجام دهید.

این سونوگرافی از امواج صوتی با فرکانس بالا جهت ایجاد تصاویر از بدن استفاده می کند. امواج صوتی از اندام های داخل بدن شما منعکس می شوند و توسط میکروفون دریافت می شوند. میکروفون به کامپیوتر متصل می شود و امواج صوتی را به تصویر تبدیل می کند.

اگر پزشکان نواحی غیرطبیعی پیدا کنند، از سونوگرافی برای هدایت سوزن و نمونه برداری از سلول ها استفاده می کنند این یک روش بیوپسی است.

 

آماده سازی برای بیوپسی اولتراسوند

آماده كردن برای سونوگرافی

دستورالعمل های کتبی در مورد نحوه آماده شدن برای سونوگرافی غدد لنفاوی زیر بغل و بیوپسی به شما داده می شود. شما باید غذا و نوشیدنی را میل کنید و بنوشید.

داروهای معمول خود را طبق معمول مصرف کنید مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد. اگر از وارفارین یا سایر داروها برای رقیق شدن خون خود استفاده می کنید، باید قبل از آزمایش آن را متوقف کنید. پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی آنها را متوقف کنید.

 

مقالات پیشنهادی :

سونوگرافی پستان و اگزیلاری

بیوپسی از پستان

بیوپسی سینه در تهران

چگونه باید برای این روش آماده شوم؟

اگرچه بیوپسی پستان با هدایت اولتراسوند کم تهاجمی است، اما در صورت نفوذ به پوست، خطر خونریزی وجود دارد. به همین دلیل، اگر آسپرین مصرف می‌کنید، به شما توصیه می‌شود 7 روز قبل از عمل آن را قطع کنید. لطفاً اگر مشکل خونریزی شناخته شده دارید یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، به کارکنان ما اطلاع دهید. در این صورت، باید بیوپسی شما را با پزشک معالجتان هماهنگ کنیم.

قبل از سونوگرافی از استفاده پودر زیر بغل یا دئودورانت استفاده نکنید.

لباس راحت و دو تکه بپوشید.

بیوپسی پستان همیشه نگرانی در مورد سرطان را ایجاد می کند، بنابراین سطح اضطراب شما را افزایش می دهد. ما از شما درخواست می کنیم که یکی از اقوام یا دوستان خود را برای پشتیبانی و همچنین انتقال شما به خانه داشته باشید.

 S/آمادگی ‌سونوگرافی ‌اینترونشن نمونه ‌برداری از برست ‌و ناحیه ‌آگزیلاری

آیا قبل از بیوپسی اولتراسوند سینه رژیم غذایی خاصی لازم که انجام دهم؟

به عنوان یک بی حس کننده موضعی در طول عمل، باید تا دوازده ساعت قبل از عمل از خوردن و نوشیدن خودداری کنید.

اگر به طور منظم از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، باید چند روز قبل از عمل نیز آن را قطع کنید.

 

پزشک شما قبل از بیوپسی اولتراسوند چه اطلاعاتی باید داشته باشد؟

قبل از انجام بیوپسی اولتراسوند، باید به پزشک اطلاع دهید که:

دیابتی هستند

از هر گونه آلرژی رنج می برند

هر گونه دارو مصرف  می کنید (از جمله داروهای رقیق کننده خون)

بهبودی پس از جراحی

 

برای سونوگرافی بیوپسی چه مواردی را باید همراه خود داشته باشیم؟

مهم است داروهایی را که مصرف می‌کنید همراه با سونوگرافی های قبلی که ممکن است پزشک نیاز داشته باشد  با خود به همراه داشته باشید.

 

برای بیوپسی اولتراسوند چه بپوشیم؟

شما باید لباس خود را در بیاورید، بنابراین باید سعی کنید چیزی بپوشید که راحت باشد و به راحتی درآورید.

به شما محلی برای تعویض و لباس بیمارستانی برای پوشیدن ارائه می شود.

 

شرح روش بیوپسی اولتراسوند

بیوپسی اولتراسوند شامل چه مواردی است؟

بیوپسی سونوگرافی معمولا توسط کلینیک ما انجام می شود.  این روش بسیار ساده است، اگرچه روش دقیق بسته به نوع بیوپسی اولتراسوند متفاوت است.

 

مقالات پیشنهادی :

تصویربرداری زنان و پستان

عفونت پستان

سونوگرافی سینه و زیر بغل

جزئیات مراحل خاص در طول بیوپسی اولتراسوند

هنگامی که برای عمل آماده شدید، روی میز معاینه دراز می‌کشید و یک بی‌حسی موضعی تجویز می‌شود. شما برای تمام مراحل بیدار خواهید بود. یک ژل بر روی پوست بد شما مالیده می‌شود و یک مبدل را به آرامی از آن قسمت عبور می دهند تا رادیولوژیست از طریق یک مانیتور محل قرار دادن سوزن بیوپسی را مشاهده کند.

در جایی که محل صحیح قرار گرفته باشد، سوزن با دقت وارد می شود و نمونه بافتی جمع آوری می شود. کل فرآیند نمونه برداری با تصویربرداری اولتراسوند انجام می شود.

 

دستورالعمل های بیوپسی پس از سونوگرافی

جزئیات بازیابی چیست؟

پس از عمل باید در بیمارستان تحت نظر بمانید تا زمانی که داروی بیهوشی از بین برود.

 

آیا می توانم به خانه بروم؟

رانندگی تا 24 ساعت بعد از عمل برای شما ایمن نخواهد بود، بنابراین باید ترتیبی دهید که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما را سوار کند و به خانه برساند.

 

در طول اسکن سونوگرافی غدد لنفاوی چه اتفاقی می افتد

معمولاً این آزمایش را در بخش اشعه ایکس انجام می دهید. یا ممکن است آن را در کنار سایر آزمایش‌ها، مانند ماموگرافی در یک کلینیک پستان انجام دهید.

پزشک یا پرستار شما اطلاعاتی در مورد آزمایش به شما می دهد و از شما می خواهد که یک فرم رضایت نامه را امضا کنید. این زمان خوبی برای پرسیدن هر سوالی است که دارید

هنگامی که در اتاق سونوگرافی هستید، یکی از کارکنان از شما می خواهد که لباس بالایی خود را در بیاورید. معمولاً لباس بیمارستان می پوشید. روی کاناپه اسکنر دراز می کشی و دستتان را بالای سر می گذارید.

یک پزشک متخصص به نام رادیولوژیست این اسکن را انجام می دهد. آنها یک ژل را روی ناحیه زیر بغل شما قرار می دهند و یک پروب اولتراسوند را روی پوست شما نگه می دارند. آنها پروب را روی پوست حرکت می دهند

ممکن است وقتی پروب را حرکت می دهند کمی فشار احساس کنید. نباید درد داشته باشید اگر برای شما ناراحت کننده است به آنها بگویید.

اگر پزشک شما در سونوگرافی هر گونه تغییری در غدد لنفاوی مشاهده کند، ممکن است بیوپسی را انجام دهد.

 

در طول بیوپسی غدد لنفاوی چه اتفاقی می افتد

ابتدا پزشک پوست را تمیز می کند. سپس از یک بی حس کننده موضعی استفاده می کنند تا ناحیه را بی حس کنند.

هنگامی که ناحیه بی حس می شود، یک سوزن نازک و توخالی که به سرنگ وصل شده است را از طریق پوست شما وارد می کنند. سپس نمونه ای از سلول ها را می گیرند. آنها ممکن است از بیش از یک منطقه نمونه برداری کنند.

فشاری روی زیر بغل احساس خواهید کرد، و گاهی اوقات ممکن است احساس ناراحتی کنید، اما معمولاً دردناک نیست. اگر درد دارد به پزشک اطلاع دهید، ممکن است به بی حسی موضعی بیشتری نیاز داشته باشید.

پس از نمونه برداری، پزشک سوزن را برمی دارد. آنها برای چند دقیقه بعد از آزمایش به زیر بغل شما فشار می آورند. این برای جلوگیری از خونریزی و کبودی است.

 

بعد از سونوگرافی غدد لنفاوی و بیوپسی

شما می توانید به زودی پس از  نمونه برداری به خانه بروید.

شما یک پانسمان کوچک روی ناحیه بیوپسی خواهید داشت. پزشک یا پرستار به شما خواهد گفت که چگونه در چند روز آینده از آن مراقبت کنید.

 

پس از نتایج من چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر نتایج نشان دهد که شما سلول های سرطانی در غدد لنفاوی دارید، ممکن است پزشک شما جراحی را برای برداشتن تمام یا بیشتر غدد لنفاوی زیر بغل پیشنهاد دهد. شما این را همزمان با جراحی سرطان سینه یا به عنوان عمل دوم انجام می دهید. به این عمل برش یا پاکسازی غدد لنفاوی زیر بغل گفته می شود.

اگر غدد لنفاوی طبیعی به نظر می رسند، ممکن است در حین جراحی سینه بیوپسی غدد لنفاوی نگهبان انجام دهید. این برای اطمینان از عدم گسترش سرطان به غدد لنفاوی نگهبان است. گره نگهبان اولین مایع گره ای است که از پستان به زیر بغل تخلیه می شود.

 

بیوپسی پستان با هدایت اولتراسوند چیست؟

بیوپسی پستان با هدایت اولتراسوند یک روش کم تهاجمی است که از یک سوزن توخالی کوچک برای نمونه برداری از بافت پستان با استفاده از سونوگرافی به عنوان راهنمایی استفاده می کند. بافت به آزمایشگاه فرستاده می شود تا برای تشخیص توسط پاتولوژی آنالیز شود. این نتایج به تعیین موثرترین مراقبت از پستان کمک می کند.

 

چگونه باید برای بیوپسی آماده شوم؟

لطفاً قبل از قرار ملاقات خود، در صورت مصرف رقیق کننده خون یا آلرژی به ما اطلاع دهید. در موارد نادر، ممکن است توصیه شود قبل از بیوپسی، مصرف رقیق‌کننده‌های خون مانند وارفارین یا کومادین را قطع کنید.

قرار ملاقات تقریباً یک ساعت طول خواهد کشید. این شامل زمان برای بررسی روش، پاسخ به سوالات، کسب رضایت نامه کتبی و ارائه توصیه هایی در مورد نحوه مراقبت از ناحیه بعد از بیوپسی است. توصیه می کنیم لباس راحتی بپوشید

و یک سوتین حمایتی مانند سوتین ورزشی برای پوشیدن پس از بیوپسی به همراه داشته باشید.

می توانید انتخاب کنید که یکی از اعضای خانواده یا دوستتان در قرار ملاقات همراه شما باشد. از آنها خواسته می شود که در اتاق انتظار بمانند زیرا فقط کارکنان بالینی مجاز به حضور در اتاق معاینه هستند.

 

در طول بیوپسی چه انتظاری باید داشته باشم؟

ما شما را به یک اتاق رختکن راهنمایی می کنیم که در آن یک لباس به شما ارائه می شود و لباس ها را از کمر به بالا در می آورید. برای راحتی شما روغنهای ضروری، آب در دسترس هستند. از شما خواسته می شود که به پشت روی میز امتحان دراز بکشید و بازوی خود را بالای سر خود قرار دهید. سپس سینه شما با محلول ضد عفونی کننده تمیز می شود. رادیولوژیست از سونوگرافی برای اسکن ناحیه مورد نمونه برداری استفاده می کند و یک بی حس کننده موضعی تزریق می کند. با بی حس شدن ناحیه ممکن است یک نیش کوچک احساس کنید. سینه شما ممکن است برای چند ساعت بی حس بماند.

رادیولوژیست یک برش کوچک در پوست ایجاد می کند که در آن سوزن بیوپسی در ناحیه مورد نمونه برداری قرار می گیرد. دستگاهی که برای به دست آوردن بافت استفاده می شود، برای هر نمونه بازیابی شده، صدای کلیک ایجاد می کند. تقریباً 3-5 نمونه گرفته می شود که هر کدام به اندازه یک دانه برنج است.

هنگامی که از ناحیه به اندازه کافی نمونه برداری شد، یک گیره نشانگر فلزی کوچک در محل بیوپسی قرار می گیرد. این امر تأیید می کند که منطقه صحیح نمونه برداری شده است و منطقه را برای تصویربرداری بعدی یا اگر پیگیری اضافی توصیه می شود شناسایی می کند.


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT