• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمادگی سونو گرافی پاپاورین

آمادگی سونو گرافی پاپاورین|بهترین سونوگرافی بیضه تهران|سونوگرافی بیضه


آمادگی سونو گرافی پاپاورین ؛ این آزمایشی است که برای تشخیص علت ED انجام می شود. در تمام بیمارانی که از اختلال نعوظ رنج می برند، به خصوص اگر سن بیمار کمتر از 40 سال و مبتلا به ED باشد، باید انجام شود. برای انجام سونو گرافی پاپاورین نیاز به آمادگی خاصی نیست اما در ادامه مقاله در مورد آمادگی های لازم گفتگو خواهیم کرد.

 s/آمادگی سونو گرافی پاپاورین

اگر سوالی در مورد رادیولوژی و سونوگرافی  دارید و یا پزشک برایتان رادیولوژی یا سونوگرافی  تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی  الوند در تماس باشید.

تست داپلر آلت تناسلی چیست؟

اسکن رنگی داپلر آلت تناسلی که به آن داپلر رنگی آلت تناسلی یا سونوگرافی داپلر آلت تناسلی نیز می‌گویند نوعی تصویربرداری اولتراسوند است که برای ارزیابی ساختار آناتومیکی و جریان خون در شریان‌ها و وریدهای آلت تناسلی استفاده می‌شود.  این یک تجزیه و تحلیل و ارزیابی عالی از شرایط طبیعی و همچنین پاتولوژیک آلت تناسلی همراه با دقت مطلوب در زمان واقعی ارائه می دهد.

 بیمار باید در طول آزمایش آرام باشد. اگر او بیش از حد مضطرب باشد، گزارش آزمایش دقیق نخواهد بود. بیمار روی تخت دراز می کشد و سپس سونوگرافی آلت تناسلی بدون تزریق انجام می شود. وقتی سونوگرافی داپلر آلت تناسلی را بدون تزریق انجام می دهیم، بیماری پیرونی یا پلاک کلسیفیه پیرونی، شکستگی آلت تناسلی و هرگونه تومور یا سرطان آلت تناسلی را تشخیص می دهد.

اگر آزمایش داپلر آلت تناسلی را برای درمان اختلال نعوظ انجام می دهیم، در آن صورت آزمایش همیشه پس از تزریق پاپاورین انجام می شود. سونوگرافی پاپاورین تزریقی با دوز 45 تا 60 میلی گرم به آلت تناسلی تزریق می شود. تزریق از طریق یک سوزن بسیار نازک انجام می شود، بنابراین بدون درد است. این تزریق باعث افزایش جریان خون در آلت تناسلی می شود.

این یک تکنیک سریع، کم تهاجمی و با کارایی بالا برای دستیابی به جریان خون از طریق آلت تناسلی شما است. داپلر رنگی یا داپلر جریان رنگ از امواج صوتی استفاده می کند که توسط سلول های خونی متحرک مانند گلبول های قرمز منعکس می شود. این امواج صوتی منعکس شده توسط دستگاه اولتراسوند گرفته می شود و با استفاده از کامپیوتر به رنگ های مختلف تبدیل می شود و سرعت و جهت جریان خون، تلاطم جریان و باز بودن رگ های خونی و غیره را نشان می دهد.

 

آیا آزمایش داپلر آلت تناسلی بی خطر است؟

تست داپلر آلت تناسلی بسیار ایمن است خطری وجود ندارد. خطر خونریزی یا عفونت وجود ندارد. مشکلی در نعوظ یا ادرار کردن یا بچه دار نشدن در آینده وجود ندارد. با این حال، هنگامی که برای آزمایش داپلر آلت تناسلی می رویم، باید مراقب یک چیز باشیم.

پس از تزریق پاپاورین، بیمار می تواند نعوظ طولانی مدت بیش از سه ساعت (پریاپیسم) داشته باشد. اگر نعوظ طولانی مدت بیش از سه ساعت باشد، باید فوراً به متخصص اورولوژی مراجعه کنید تا از ترفندهای خاصی برای درمان پریاپیسم استفاده کنید.

 

آیا آزمایش داپلر آلت تناسلی دردناک است؟

سونوگرافی آلت با تزریق پاپاورین دردناک نیست. آزمایش داپلر آلت تناسلی اساساً یک سونوگرافی از آلت تناسلی است، بنابراین در طول عمل دردی وجود ندارد. تنها جنبه دردناک تزریق پاپاورین به آلت تناسلی است که از طریق یک سوزن کوچک انجام می شود.

 s/آمادگی سونو گرافی پاپاورین

چرا به اسکن داپلر رنگی آلت تناسلی نیاز دارم؟

پزشک شما ممکن است اسکن داپلر رنگی آلت تناسلی را برای غربالگری، شناسایی، تشخیص، نظارت و مدیریت بیماری‌ها یا شرایط مختلف مؤثر بر آلت تناسلی از جمله:

اختلال در نعوظ

ارزیابی اختلال نعوظ بعد از عمل

پریاپیسم

شناسایی بیماری عروق کرونر خاموش (CAD در بیماران مرد)

اختلال عملکرد اندوتلیال

بیماری پیرونی

گره های کلسیفیه

پلاک های فیبری کلسیفیه

بیمارانی که به مهارکننده های PDE5 پاسخ نمی دهند

فیبروز آلت تناسلی

ارزیابی قبل از عمل قبل از رویکرد جراحی آلت تناسلی و غیره

 

چگونه می توانم برای سونوگرافی داپلر رنگی آلت تناسلی آماده شوم؟

قبل از عمل، بیماران باید حداقل 24 ساعت از فعالیت جنسی خودداری کنند، از سیگار کشیدن و مصرف داروهایی مانند ویاگرا یا سیالیس خودداری کنند. بیماران باید لباس های گشاد بپوشند و قبل از آن دوش یا حمام بگیرند تا از تمیزی اطمینان حاصل شود. اگر قصد انجام اسکن داپلر رنگی آلت تناسلی را دارید، این مراحل ساده را دنبال کنید:

وقت ملاقات بگیرید: قرار ملاقات خود را در یک مرکز تشخیصی که دارای امکانات سونوگرافی داپلر رنگی آلت تناسلی است تنظیم کنید.

غذا و داروها: غذاها و داروهای معمول خود را مصرف کنید، مگر اینکه توسط متخصص مراقبت های بهداشتی شما مشخص شده باشد. برای اسکن داپلر آلت تناسلی نیازی به ناشتا بودن نیست.

لباس: لباس های گشاد و راحت بپوشید تا قسمتی از بدن شما که در حال اسکن است به راحتی ارزیابی شود.

بهداشت: بهداشت را رعایت کنید و از روغن، کرم یا ژل روی ناحیه ای که نیاز به اسکن دارد استفاده نکنید.

استعمال دخانیات یا تنباکو: از کشیدن سیگار یا جویدن تنباکو قبل از آزمایش خودداری کنید زیرا نیکوتین موجود در این مواد ممکن است باعث انقباض عروق شود که ممکن است نتایج آزمایش را تغییر دهد.

گزارش ها: در صورت داشتن هر گونه حساسیت یا شرایط پزشکی، مانند اختلالات خونریزی، که ممکن است روی روش سونوگرافی پاپاورین تاثیر بگذارد، مهم است که به پزشک خود اطلاع دهید. بیماران همچنین در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون یا سابقه لخته شدن خون باید به پزشک خود اطلاع دهند. در حین رفتن به اسکن داپلر رنگی، گزارش های پزشکی و آزمایشگاهی مربوطه خود را همراه با نسخه پزشک خود همراه داشته باشید.

 

روش آزمایش داپلر رنگی آلت تناسلی چیست؟

روش اسکن رنگی داپلر آلت تناسلی ممکن است شامل مراحل زیر باشد:

قبل از شروع اسکن، باید لباس ها و لباس های زیر را از بدن خود خارج کنید تا ناحیه آلت تناسلی آشکار شود.

سپس از شما خواسته می شود که روی میز معاینه به پشت دراز بکشید.

سپس یک تکنسین ممکن است فشار خون شما را اندازه گیری کند.

رادیولوژیست شما سپس ژل یا روان کننده مخصوصی را روی آلت تناسلی شما اعمال می کند تا پروب صاف روی آن حرکت کند.

سپس یک مبدل یا کاوشگر خطی روی قسمت شکمی آلت تناسلی برای به دست آوردن نماهای طولی و عرضی حرکت می کند. مبدل امواج صوتی با فرکانس بالا را به آلت تناسلی می فرستد. این امواج صوتی توسط سلول های خونی متحرک مانند گلبول های قرمز منعکس می شوند و توسط دستگاه اولتراسوند ثبت می شوند و به تصاویر یا نمودارهایی با رنگ های مختلف تبدیل می شوند که الگوی جریان خون، جهت و سرعت جریان خون را در زمان واقعی نشان می دهد. این تصاویر برای ارزیابی وضعیت شما تفسیر خواهند شد.

دو قرائت انجام می شود، یکی قبل از تزریق داخل وریدی عامل وازواکتیو در زمانی که آلت تناسلی شل است و دیگری بعد از دادن داروی وازواکتیو داخل وریدی در قسمت جانبی میانه شفت آلت تناسلی.

در پایان اسکن، دستمال کاغذی برای تمیز کردن ژل یا روان کننده از سطح پوست ارائه می شود.

 

بعد از اسکن داپلر رنگی آلت تناسلی چه اتفاقی می افتد؟

داپلر رنگی آلت تناسلی معمولاً برای ارزیابی دقیق حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد. با این حال، در صورت وجود هر گونه بیماری ممکن است بیشتر طول بکشد. پس از پایان اسکن، اجازه خروج از اتاق اسکن را خواهید داشت.

از شما خواسته می شود که در اتاق مشاهده منتظر بمانید تا هر عارضه جانبی احتمالی عامل وازواکتیو داخل وریدی مانند پریاپیسم، درد و تورم و غیره را بررسی کنید. پس از اتمام عمل، سونوگرافیست نتیجه را تجزیه و تحلیل می کند و گزارشی از شرایط موجود شما ارائه می کند.

 

مقالات پیشنهادی :

آمادگی سونو گرافی فیبرواسکن

آمادگی سونو گرافی هیسترو سالپنکوگرافی

آمادگی سونو گرافی هیسترو سونو گرافی

آمادگی سونو گرافی آنومالی مرحله دوم

آیا می توان آزمایش داپلر آلت تناسلی را تکرار کرد؟

بله، آزمایش داپلر آلت تناسلی را می توان در صورت لزوم برای نظارت بر اثربخشی درمان یا در مواردی که بیماری زمینه ای پیشرفت کرده یا در طول زمان تغییر کرده است، تکرار کرد.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که آزمایش داپلر آلت تناسلی یک روش ایمن و غیر تهاجمی است، اما تنها در صورت لزوم توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی باید تکرار شود. آزمایش بیش از حد می تواند منجر به قرار گرفتن غیر ضروری در معرض اشعه شود و ممکن است باعث ناراحتی بیمار شود.

 

تست داپلر آلت تناسلی چقدر دقیق است؟

تست داپلر آلت تناسلی دارای دقت بالایی در شناسایی مشکلات جریان خونی است که باعث ED می شود.

مطالعات نشان داده است که تست داپلر آلت تناسلی دارای حساسیت 90 درصد و ویژگی 95 درصد است. این به این معنی است که این آزمایش قادر است 90٪ بیمارانی را که مشکلات جریان خون ایجاد کننده ED دارند به طور دقیق شناسایی کند و 95٪ از بیمارانی را که این مشکلات را ندارند به درستی شناسایی کند.

توجه به این نکته ضروری است که دقت آزمایش داپلر آلت تناسلی می تواند تحت تأثیر عوامل خاصی مانند تجربه تکنسین انجام آزمایش و تجهیزات مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، انتخاب یک مرکز پزشکی معتبر با تکنسین های مجرب و تجهیزات باکیفیت برای اطمینان از دقیق ترین نتایج بسیار مهم است.

 

جایگزین های آزمایش داپلر آلت تناسلی چیست؟

جایگزین‌های داپلر آلت تناسلی شامل سایر آزمایش‌های تصویربرداری مانند آنژیوگرافی رزونانس مغناطیسی (MRA)، آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری (CTA) و سونوگرافی دوبلکس و آزمایش‌های خون برای بررسی هورمون‌هایی مانند تستوسترون است.

جایگزین دیگری برای داپلر آلت تناسلی، کاورنوزومتری و کاورنوسوگرافی است که شامل تزریق رنگ به آلت تناسلی و گرفتن اشعه ایکس برای ارزیابی جریان خون است. این آزمایش تهاجمی‌تر از داپلر آلت تناسلی است و معمولاً تنها در صورتی انجام می‌شود که سایر آزمایش‌ها بی‌نتیجه باشند.

در برخی موارد، معاینه فیزیکی و سابقه پزشکی ممکن است برای تشخیص اختلال نعوظ بدون نیاز به هیچ تصویربرداری یا آزمایش خون کافی باشد. تغییرات سبک زندگی مانند ترک سیگار، کاهش وزن و ورزش منظم نیز می تواند عملکرد نعوظ را در برخی موارد بهبود بخشد.


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT