• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمادگی سونو گرافی بیوپسی برست

آمادگی سونو گرافی بیوپسی برست|مدت زمان جواب نمونه برداری| بیوپسی برست


آمادگی سونو گرافی بیوپسی برست

بیوپسی پستان چیست؟

در طول بیوپسی اولتراسوند، پزشکان از تصویربرداری اولتراسوند برای یافتن و هدایت یک سوزن تخصصی به ناحیه صحیح بدن استفاده می کنند. سپس سوزن برای جمع آوری نمونه بافت قبل از برداشتن با دقت از بدن استفاده می شود.

 s/آمادگی سونو گرافی بیوپسی برست

اگر سوالی در مورد رادیولوژی و سونوگرافی  دارید و یا پزشک برایتان رادیولوژی یا سونوگرافی  تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی  الوند در تماس باشید.

چه شرایطی را می توان با بیوپسی اولتراسوند تشخیص داد؟

بیوپسی های اولتراسوند معمولاً توسط پزشکان برای بررسی سلول های سرطانی پستان و مناطق اطراف آن استفاده می شود. می توان از آن ها برای جمع آوری نمونه بافت پستان از قسمت های مختلف پستان استفاده کرد. رایج ترین روش های بیوپسی اولتراسوند برای موارد زیر استفاده می شود:

گره های لنفاوی

سینه ها

 

چرا بیوپسی اولتراسوند لازم است؟

زمانی که پزشک عمومی یا متخصص ضایعات یا ناهنجاری هایی را که ممکن است سرطانی شناسایی کند، بیوپسی سونوگرافی لازم است.

 

خطرات و عوارض بیوپسی اولتراسوند چیست؟

هیچ خطری شناسایی شده ای در ارتباط با سونوگرافی برست وجود ندارد، زیرا برخلاف تشخیص سی تی اسکن و اشعه ایکس، نیازی به اشعه ندارد یا بیمار را در معرض اشعه قرار نمی دهد. همچنین خطر آلودگی داخلی و پس از بیوپسی کم است.

برای جلوگیری از هر گونه عارضه در طول بیوپسی سینه ، فقط باید پزشک در مورد هر گونه بیماری، شرایط موجود یا داروهایی که مصرف آن می تواند بر روی پروسه سونوگرافی مورد استفاده قرار گیرد یا نتایجی را که می تواند تأثیر بگذارد، اطلاع داشته باشد.

 

آماده سازی سونو گرافی بیوبپسی برست

آیا قبل از بیوپسی اولتراسوند رژیم غذایی خاصی لازم است؟

به عنوان یک بی حس کننده موضعی در طول عمل، باید تا دوازده ساعت قبل از عمل از خوردن و نوشیدن خودداری کنید.

اگر به طور منظم از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، باید چند روز قبل از عمل نیز آن را قطع کنید.

 s/آمادگی سونو گرافی بیوپسی برست

پزشک قبل از بیوپسی اولتراسوند چه چیزی باید بداند؟

قبل از انجام بیوپسی اولتراسوند، باید به پزشک اطلاع دهید که:

دیابتی هستند

از هر گونه آلرژی رنج می برند

مصرف هر گونه دارو (به ویژه رقیق کننده های خون)

 

بهبودی پس از جراحی

برای بیوپسی اولتراسوند چه چیزی به همراه داشته باشیم؟

باید داروهایی را که مصرف می‌کنید همراه با تصاویر قبلی که ممکن است پزشکتان نیاز داشته باشد همراه داشته باشید.

 

برای بیوپسی اولتراسوند چه بپوشیم؟

شما باید لباس خود را در بیاورید، بنابراین باید سعی کنید چیزی بپوشید که راحت باشد و به راحتی درآورید. به شما محلی برای تعویض و لباسی برای پوشیدن ارائه می شود.

 

بیوپسی اولتراسوند چقدر طول می کشد؟

این روش بین 30 تا 45 دقیقه طول خواهد کشید.

 

شرح روش بیوپسی اولتراسوند

بیوپسی اولتراسوند شامل چه مواردی است؟

بیوپسی سونوگرافی معمولا توسط کلینیک ما انجام می شود.  این روش بسیار ساده است، اگرچه روش دقیق بسته به نوع بیوپسی اولتراسوند متفاوت است.

 

جزئیات مراحل خاص در طول بیوپسی اولتراسوند

هنگامی که برای عمل آماده شدید، روی میز معاینه دراز می‌کشید و یک بی‌حسی موضعی تجویز می‌شود. شما برای تمام مراحل بیدار خواهید بود. یک ژل روی پوست اعمال می‌شود و یک مبدل از روی آن ناحیه عبور می‌کند تا رادیولوژیست بتواند از طریق یک مانیتور محل قرار دادن سوزن را ببیند. در جایی که محل صحیح قرار گرفته باشد، سوزن با دقت وارد می شود و نمونه بافتی جمع آوری می شود. کل فرآیند با تصویربرداری اولتراسوند هدایت می شود.

 

خطرات و عوارض بیوپسی اولتراسوند چیست؟

هیچ خطر شناسایی شده ای در ارتباط با سونوگرافی وجود ندارد، زیرا برخلاف سی تی اسکن و اشعه ایکس، نیازی به اشعه ندارد یا بیمار را در معرض اشعه قرار نمی دهد. همچنین خطر خونریزی داخلی و عفونت پس از بیوپسی کم است.

برای جلوگیری از هر گونه عارضه در طول عمل، بیماران فقط باید پزشک را در مورد هر گونه حساسیت، شرایط موجود یا داروهایی که مصرف می کنند که ممکن است بر فرآیندهای استفاده شده یا نتایج تأثیر بگذارد، اطلاع دهند.

 

اگر بیماری مشکوک تشخیص داده نشود چه عواقبی دارد؟

سرطان یک بیماری جدی است و تشخیص زودهنگام آن می تواند احتمال درمان و بهبود موفقیت آمیز را تا حد زیادی افزایش دهد.

 

مشخصات تجهیزات بیوپسی اولتراسوند چیست؟

برای انجام بیوپسی پستان اولتراسوند تنها به چه تجهیزاتی نیاز است:

مبدل

یک پزشک متخصص

سوزن بیوپسی

مزایای بیوپسی اولتراسوند چیست؟

سونوگرافی روشی ساده و ایمن برای تولید تصاویر دقیق از قسمت های داخلی بدن است. استفاده از این فناوری در طول نمونه برداری سینه ، کارایی روش و دقت نتایج را افزایش می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که پزشکان نمونه‌ای از بافت غیرطبیعی را در سریع‌ترین زمان و با خیال راحت پیدا کرده و خارج می‌کنند.

 

از بیوپسیبرست چه انتظاری باید داشت

بسیاری از زنان پس از بیوپسی، ناراحتی یا اسکار سینه کمی را گزارش می‌کنند یا اصلاً بدون این عوارض هستند. با این حال، برخی از افراد ممکن است در طول عمل حساس تر باشند، مانند افرادی که بافت سینه ضخیم یا ناهنجاری در امتداد دیواره قفسه سینه یا زیر نوک سینه دارند. در چنین مواردی ممکن است بیمار پس از بیوپسی متوجه ناراحتی بیشتری شود.

هنگامی که از بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه استفاده می شود، سوزن سوزن را احساس خواهید کرد و به دنبال آن یک احساس سوزش جزئی ناشی از بی حسی موضعی ایجاد می شود. هنگامی که پزشک وارد سوزن بیوپسی می شود و نمونه های بافتی را می گیرد، به احتمال زیاد مقداری فشار احساس خواهید کرد. این خیلی عادی است. در عرض چند ثانیه، منطقه بی حس می شود.

در حالی که پزشک تصویربرداری و بیوپسی را انجام می دهد، شما باید کاملاً بی حرکت بمانید. تجهیزات نمونه گیری ممکن است در هنگام جمع آوری نمونه های بافت، صدای کلیک یا وزوز ایجاد کند. اینها همه بسیار عادی است.

اگر پس از بیوپسی دچار تورم یا کبودی شدید، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که از داروهای ضد درد بدون نسخه استفاده کنید.

 

روش بیوپسی برست چگونه است؟

سونوگرافی توسط پزشکان برای شناسایی تغییرات در ظاهر اندام ها، بافت ها و شریان ها و همچنین ساختارهای غیر طبیعی مانند تومورها استفاده می شود.

یک مبدل امواج صوتی را ارسال می کند و امواج پژواک (بازگشت) را در آزمایش اولتراسوند ضبط می کند. این مبدل پالس های کوتاهی از امواج صوتی غیرقابل شنیدن و با فرکانس بالا را هنگامی که به پوست مالیده می شود به بدن منتقل می کند.

گیرنده حساس در مبدل، هنگامی که امواج صوتی از اندام‌های داخلی، مایعات و بافت‌ها جهش می‌کنند، تغییرات جزئی در گام و جهت را ثبت می‌کند. این امواج مشخصه به سرعت توسط کامپیوتر اندازه گیری می شوند و به عنوان تصاویر بصری در زمان واقعی بر روی مانیتور نشان داده می شوند. به طور معمول، تکنسین یک یا چند فریم از تصاویر متحرک را به عنوان عکس ثبت می‌کند. حلقه‌های ویدیویی کوتاه عکس‌ها نیز ممکن است ذخیره شوند.

رادیولوژیست یک سوزن بیوپسی را از طریق پوست وارد می کند، آن را به ناحیه مورد نظر منتقل می کند، و همزمان با استفاده از یک پروب اولتراسوند، نمونه های بافتی را خارج می کند تا محل توده سینه، تغییر شکل یا تغییر نابجای بافت را مشاهده کند.

هنگام انجام بیوپسی جراحی، ممکن است از سونوگرافی برای هدایت یک سیم مستقیماً به محل مورد نظر استفاده شود تا به جراح در تعیین محل ناحیه برای برداشتن کمک کند. پزشک می تواند سوزن یا سیم بیوپسی را هنگام پیشرفت به ناحیه ضایعه در زمان واقعی با استفاده از تصویربرداری سونوگرافی مداوم ببیند.

 

نحوه انجام بیوپسی برست

بیوپسی پستان با هدایت اولتراسوند در حالی انجام می شود که شما به پشت دراز کشیده اید و بازوی خود را بالای سر خود قرار داده اید. قبل از بیوپسی، یک ژل مخصوص گرم شده روی سینه شما اعمال می شود. سپس یک مبدل بر روی سینه شما گذاشته می شود و با دقت به جلو و عقب فشار داده می شود تا دقیقاً ناحیه مورد نظر برای بیوپسی مشخص شود.

رادیولوژیست ناحیه را تمیز می کند و پس از تشخیص، بی حسی موضعی را تزریق می کند. پس از بی حس شدن کامل ناحیه، یک برش کوچک ایجاد می شود. چندین هسته از بافت استخراج شده و برای ارزیابی توسط پاتولوژیست به آزمایشگاه ارسال می شود تا از جمع آوری نمونه مناسب اطمینان حاصل شود.

 

دستورالعمل های بیوپسی پس از سونوگرافی

آیا می توانم به خانه بروم؟

رانندگی تا 24 ساعت بعد از عمل برای شما ایمن نخواهد بود، بنابراین باید ترتیبی دهید که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما را سوار کند و به خانه برساند.

 

بعد از بیوپسی سینه شما
پس از بیوپسی، می توانید در همان روز برای بهبودی به خانه بروید. ممکن است باند، کیسه یخ، بخیه، چسب یا پانسمان های دیگر داشته باشید. دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از محل بیوپسی به شما داده خواهد شد. در بیشتر موارد، روز بعد می توانید فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید کبودی و حساسیت شایع است. استفاده مکرر از یخ برای یک تا دو روز اول و پوشیدن سوتین مناسب در روز و شب در هفته اول می تواند کبودی و تورم را به حداقل برساند. شما ممکن است برای ناراحتی از مسکن استفاده کنید، مگر اینکه پزشکتان دستور دیگری بدهد.

انتظار برای نتایج بیوپسی شما می تواند دشوار باشد. ممکن است تا دو هفته طول بکشد تا تمام نتایج آزمایش حاصل از این روش در دسترس باشد و پس از آماده شدن جواب در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

در این مدت، بافت سینه شما به آزمایشگاه فرستاده می شود و در آنجا با استفاده از میکروسکوپ و روش های خاص مورد بررسی قرار می گیرد. اگر بیوپسی سینه شما نتایج طبیعی یا تغییرات خوش خیم پستان را نشان دهد، تیم مراقبت شما پس از تایید نتایج با رادیولوژیست و پاتولوژیست با شما تماس خواهند گرفت. گاهی اوقات تشخیص واضح از یک نمونه ممکن نیست یا نتیجه پاتولوژی با مطالعات تصویربرداری مطابقت ندارد. در این صورت، ممکن است به روش یا جراحی دیگری برای به دست آوردن بافت بیشتر برای ارزیابی بیشتر ناحیه نیاز داشته باشید


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT