• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سونوگرافی تخصصی آلت مردان|سونوگرافی بیضه و پروستات|سونوگرافی رنگی


سونوگرافی تخصصی آلت مردان

سونوگرافی تخصصی آلت مردان؛ سونوگرافی یک تکنیک تصویربرداری است که از اولتراسوند برای تجسم اندام های داخلی استفاده می کند و به پزشک اجازه می دهد تا آنها را با دقت بیشتری بررسی کند.

سونوگرافی آلت تناسلی امکان تجسم دو جسم را فراهم می کند.

 m/سونوگرافی تخصصی آلت مردان

اگر سوالی در مورد ماموگرافی یا سونوگرافی دارید ویا پزشک برایتان ماموگرافی یا سونوگرافی تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی و ماموگرافی الوند در تماس باشید.

سپس این معاینه می تواند برای تشخیص و نظارت بر تکامل چندین بیماری که آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهند، مورد استفاده قرار گیرد، بیماری دوم شامل اختلال نعوظ (ED)، پلاک ها (مانند مواردی که در اثر بیماری پیرونی ایجاد می شود)، فیبروز، تومورها و حتی سرطان.

 

مردانی که مشکلات نعوظ دارند معمولا نیاز به انجام سونوگرافی داپلر دارند. این معاینه امکان تجسم گردش خون اجسام غار را فراهم می کند.

 

کیفیت نعوظ مردان به گردش خون بستگی دارد. وقتی مردی از نظر جنسی تحریک می شود، ماهیچه های صاف اجسام غارهای آلت تناسلی او شل می شوند تا خون بتواند از طریق شریان ها جریان یابد. افزایش فشار در آلت تناسلی، سیاهرگ‌های آلت تناسلی را می‌بندد تا دیگر خونی از آن خارج نشود. بنابراین این فرآیند سفتی مطلوب را به همراه دارد. وقتی مرد دیگر تحریک نمی‌شود یا وقتی انزال می‌کند، فشار کاهش می‌یابد، ماهیچه‌های صاف تن اصلی خود را از سر می‌گیرند و سیاهرگ‌های پشتی خون را به بیرون می‌برند.

 

بسیاری از مردانی که از اختلال نعوظ رنج می برند، در یک یا چند سطح دچار مشکلات گردش خون هستند. این امکان وجود دارد که ماهیچه های صاف به اندازه کافی به تحریک جنسی پاسخ ندهند، شریان ها به اندازه ای گشاد نشوند که جریان را بدون جریان به آلت تناسلی ترک کنند، یا یک "گذر غیر طبیعی" بین شبکه شریانی و وریدی وجود داشته باشد. معادل نشت ایجاد کند. این مشکلات لزوماً می توانند بر کیفیت نعوظ تأثیر بگذارند.

 

 مقالات پیشنهادی : 

 

سونوگرافی داپلر آلت تناسلی چگونه انجام می شود؟

آزمایش داپلر آلت تناسلی با تزریق دارو شروع می شود که با گشاد شدن شریان ها و افزایش جریان خون باعث نعوظ می شود. متعاقباً، دکتر مارویس یک پروب سونوگرافی کوچک را با یک ژل در امتداد پوست آلت تناسلی به حرکت در می آورد. این حسگر داده ها را به کامپیوتر می فرستد تا به پزشک اجازه دهد تا بررسی کند که خون با چه سرعتی در داخل و خارج آلت تناسلی جریان دارد.

 

بنابراین سونوگرافی داپلر یک معاینه غیر تهاجمی و به طور کلی بدون درد است. برخی از مردان در محل تزریق درد یا کبودی را تجربه می کنند. همچنین اتفاق می افتد که برخی از مردان برای چند دقیقه دچار سرگیجه می شوند. اگر نعوظ ناشی از تزریق بیش از حد طول بکشد، پزشک ممکن است داروی دیگری را برای پایان دادن به آن تزریق کند.

 

چگونه برای سونوگرافی داپلر آلت تناسلی آماده شویم؟

معمولاً از مردان خواسته می شود تا دو روز قبل از معاینه از مصرف داروهای اختلال نعوظ (مانند سیلدنافیل، واردنافیل یا تادالافیل) خودداری کنند. همچنین ممکن است از آنها خواسته شود که در روز امتحان رابطه جنسی نداشته باشند یا از خودارضایی خودداری کنند.

 

کاربرد سونوگرافی داپلر در اختلال نعوظ چیست؟

معاینه داپلر بخشی جدایی ناپذیر از ارزیابی اختلال نعوظ است. تنها تشخیص آسیب شریانی که فراوانی آن در 40 درصد از اختلالات نعوظ معمولاً مورد بررسی قرار می گیرد، کافی نیست، بلکه باید شدت آن را نیز مشخص کرد.

 

همچنین، زمانی که اختلال نعوظ دیگر به درمان‌های پزشکی مانند سیلدنافیل یا تادالافیل پاسخ نمی‌دهد، می‌توان آموزش تزریق داخل غار را همزمان انجام داد.

 

فایده سونوگرافی داپلر در بیماری لاپیرونی چیست؟

این به شما امکان می دهد پلاک غار را تجسم کنید تا به درستی آن را ارزیابی کنید. همچنین انحنای در نعوظ بعد از تزریق کاورجت اندازه گیری می شود.

 

"آلت تناسلی" ، اندام جنسی، تناسلی و ادراری انسان است.

تعریف

 

نقش: آلت تناسلی برای چیست؟

امکان ادرار کردن و همچنین تولید مثل را فراهم می کند. تولید مثل از طریق نعوظ و سپس انزال امکان پذیر می شود.

 

آناتومی: آلت تناسلی از چه چیزی ساخته شده است؟

آلت تناسلی انسان با حیوانات متفاوت است. در واقع، در حیوانات، اندام تناسلی دارای استخوانی است که نفوذ را تسهیل می کند، در حالی که در انسان، دومی به لطف هجوم خون در زمان نعوظ امکان پذیر است. آلت تناسلی انسان حاوی استخوان نیست، بلکه دو ساختار به نام «جسم غاردار» دارد که در صورت هیجان پر از خون می‌شود که باعث سفت شدن آلت تناسلی و نفوذ آن در طول رابطه جنسی می‌شود. آلت تناسلی از سه قسمت تشکیل شده است:

 

انتها با چشمه آلت تناسلی،

وسط با بدن آلت تناسلی،

و ریشه آلت تناسلی در قاعده.

گلانس. در انتها، غده ای که روی آن مجرای ادراری قرار دارد که مربوط به دهانه مجرای ادرار، مجرای ادراری است.

 

مجرای ادرار. مجرای ادرار مجرای است که هم انتقال ادرار از مثانه به محیط بیرون را در حین ادرار امکان پذیر می کند و هم انزال را امکان خروج منی حاوی گامت های مردانه به نام اسپرماتوزوا، سلول های مردانه تولید مثل را فراهم می کند.

 

پوست ختنه گاه. پوستی که سر را می پوشاند پوست ختنه گاه نامیده می شود. این پوست بسیار نازک و بسیار عصب دهی شده است که آن را به منطقه ای ضروری برای تحریک جنسی تبدیل می کند.

 

فرنولوم آلت تناسلی. در قسمت زیرین سر، فرنولوم، چین پوستی است که پوست ختنه گاه را به پایه گلان متصل می کند. در قاعده غده، تاج غده قرار دارد.

 

بدن آلت تناسلی قسمت دوم آلت تناسلی، ساقه آلت تناسلی است که از بافت نعوظ تشکیل شده است که حاوی بسیاری از رگ های خونی است. ما در آنجا بدن اسفنجی را می یابیم که مجرای ادرار را احاطه کرده است، و دو جسم غاردار در بالای آلت تناسلی. این اجسام غاردار توسط یک پوشش الاستیک احاطه شده اند که باعث افزایش طول و افزایش حجم در هنگام نعوظ می شود.

 

ریشه آلت تناسلی. در نهایت قسمت سوم ریشه آلت تناسلی است. پایه آلت تناسلی را تشکیل می دهد که در داخل لگن قرار دارد.

   برای آگاهی بیشتر سونوگرافی خانم ،عکس رنگی رحم ،بهترین مرکز سونوگرافی تهران رامطالعه کنید

نعوظ آلت تناسلی

نعوظ آلت تناسلی: مکانیسم، صبح، نرم، قرص...

نعوظ آلت تناسلی یکی از کلیدهای لذت جنسی مردانه و زنانه است. چگونه آن را تحریک کنیم؟ چرا در صبح رخ می دهد؟ چرا او نرم است؟ چگونه آن را تحریک کنیم؟ در صورت بروز مشکل چه باید کرد؟

 

 

نعوظ شبانه: علت، علائم، مدت، چه باید کرد؟

نعوظ شبانه یک پدیده فیزیولوژیکی طبیعی است، مگر زمانی که دردناک باشد و بیش از یک ساعت طول بکشد. چه زمانی نگران باشیم؟ نشانه ها چیست؟ آیا دردناک است؟ با چه کسی مشورت کنیم؟ پاسخ های دکتر آنتونی گیورک، جراح اورولوژیست آندرولوژیست.

 

آلت تناسلی: علائم هشدار دهنده

بیماری آلت تناسلی: علائمی که باید هشدار دهند

بیماری های آلت تناسلی که به آن "آلت تناسلی" نیز می گویند بسیار متنوع هستند. هر گونه تغییر در جنسیت مرد، در حالت استراحت یا نعوظ، باید منجر به مشاوره برای یافتن علت و تنظیم درمان شود. به روز رسانی در مورد علائمی که باید هشدار دهند.

 

 

این اتفاق می افتد که التهاب در انتهای آلت تناسلی، در سطح غده ظاهر می شود. این یکی تحریک شده، قرمز است... و این به ناچار مرد را نگران می کند. چه چیزی روی آن بگذاریم؟ علت این تحریک چیست؟ آیا باید از رابطه جنسی اجتناب کرد؟

 

بیماری های آلت تناسلی چیست؟

سرطان آلت تناسلی. اول، سرطان آلت تناسلی وجود دارد. این یک بیماری نادر است که با ایجاد یک تومور بدخیم در سلول های آلت تناسلی مشخص می شود که تکثیر و رفتار آن غیر طبیعی و کنترل نشده می شود. ترجیحاً روی غده و پوست ختنه گاه تأثیر می گذارد. علائم عبارتند از: توده یا ضایعه ای که بهبود نمی یابد، تغییر رنگ، تحریک یا ترشح بدبو.

 

 

سرطان آلت تناسلی: چه علائم و درمان هایی؟

سرطان آلت تناسلی یک آسیب شناسی نادر است که در مردان حدود 60 سال رخ می دهد. علائم، درمان و میزان درمان چیست؟

   بیشتر بخوانید: عکس رنگی رحم ، اکوی قلب جنین ، ماموگرافی دیجیتال

بالانیت غده

بالانیت آلت تناسلی: چگونه این التهاب را درمان کنیم

بسیار شایع است، بالانیت می تواند مردان را در هر سنی مبتلا کند و در غیاب روابط جنسی ظاهر شود. مشخصه آن التهاب آلت تناسلی است. نکته ای در مورد این محبت صمیمی که می تواند بسیار شرم آور باشد.

 

STI. آلت تناسلی می تواند قربانی عفونت های مقاربتی (STIs) مانند زگیل تناسلی باشد. این ضایعات خوش خیم، مسری و عود کننده هستند. تبخال تناسلی نیز می تواند روی آلت تناسلی ظاهر شود. با ظاهر شدن تاول های دردناک کوچک در اندام های جنسی مشخص می شود.

 

میکوز غده: علائم، علت، سرایت، درمان آن

مایکوزیس در مردان می تواند آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار دهد و علائم مختلفی (قرمزی، خارش، جوش های کوچک) را نشان دهد. چگونه میکوز گلانس را می گیریم؟ چه عللی دارد؟ آیا مسری است؟ چگونه آن را درمان کنیم؟ با چه کرمی دیدگاه دکتر ایزابل روسو، متخصص پوست و عصب کشی.

 

بیماری پیرونی بیماری لا پیرونی یک بیماری نسبتاً شایع است. اغلب بعد از 50 سالگی ظاهر می‌شود، که می‌تواند به دنبال حداقل ضربه به آلت تناسلی در حالت نعوظ باشد. همچنین می‌تواند بر بیماران بسیار جوان‌تر نیز تأثیر بگذارد. اغلب، انحنای آلت تناسلی در یک آلت تناسلی ظاهر می‌شود. چند روز یا چند هفته، به طور کلی با درد در نعوظ همراه است. در صورت عواقب شرم‌آور گزارش‌ها، می‌توان یک مشاوره تخصصی پیشنهاد کرد. .

 

 

چگونه بیماری پیرونی را درمان کنیم؟

بیماری پیرونی با تغییر شکل آلت تناسلی همراه با درد و ناراحتی در حین نعوظ مشخص می شود. چگونه آن را درمان کنیم؟ با دارو یا عمل؟ به کدام متخصص مراجعه کنیم؟

 

فیموز. فیموز شامل ناتوانی در جمع شدن کامل غده به دلیل سفت شدن پوست ختنه گاه است. نباید از آن غافل شد زیرا در صورت بروز عوامل مؤثر (عفونت HPV، گزارش های متعدد، ... )"

 

 

فیموز پوست ختنه گاه: علت، چه زمانی باید عمل کرد؟

فیموز با عدم امکان چرخاندن پوست ختنه گاه در سطح آلت تناسلی مشخص می شود. بیشتر در کودکان شایع است، همچنین می تواند مردان را در نوجوانی و بزرگسالی نیز تحت تاثیر قرار دهد. علل آن چیست؟ چه زمانی جراحی کنیم؟ پاسخ با دکتر کریستین کاستانیولا، جراح اورولوژی.

 

شکستگی آلت تناسلی. آلت تناسلی نیز می تواند شکسته شود، به خصوص در حین مقاربت. شکستگی آلت تناسلی با پارگی albuginea (پاکت) اجسام غاری مرتبط است. این پارگی می تواند مجرای ادرار را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این تصادف با یک صدای ترک ناگهانی همراه است که معمولاً با درد شدید همراه است. متعاقباً خون در زیر پوست پخش می شود و هماتوم ظاهر می شود.

 

 

7 حادثه جنسی که باید اجتناب کرد

عمل جنسی لحظه ای لطیف و خوشایند است اما سکسکه می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد. شکستگی آلت تناسلی، پارگی فرنولوم، پارگی واژن، شی گیر کرده... لیستی از شایع ترین حوادث جنسی و توصیه های سارا کریف، درمانگر جنسی برای برقراری عشق ایمن.

 

اختلالات نعوظ و انزال. اینها فی نفسه بیماری نیستند، اما مرد ممکن است اختلال نعوظ را تجربه کند. این ناتوانی مکرر در داشتن نعوظ یا حفظ آن به اندازه کافی در طول رابطه جنسی است. می تواند علت فیزیولوژیکی یا روانی داشته باشد. مرد همچنین می تواند انزال زودرس را به صورت سیستماتیک و کنترل نشده و همچنین انزال دیررس را تجربه کند. علل دومی متفاوت است: مشکلات سلامتی، مصرف برخی داروها، محدودیت روانی یا حتی مصرف بیش از حد تصاویر مستهجن.

 

 

انزال مردانه: تعریف، مکانیسم، تاخیر

دفع منی مشخصه انزال در مردان است. این یک پدیده مکانیکی است که به دنبال تحریک آلت تناسلی رخ می دهد. چگونه کار می کند؟ چگونه آن را به تعویق بیاندازیم؟ وقتی زودرس است چه باید کرد؟ کشف رازهای انزال مردانه

 

پریپریسم. "در مورد پریاپیسم، نعوظ طولانی مدت (بیش از 3 ساعت) است که منجر به ایسکمی آلت تناسلی می شود. خون دیگر نمی تواند گردش کند، بافت غاری که اجازه نعوظ را می دهد از بین می رود. این وضعیت ممکن است به دلیل مصرف دارو، خون خاص باشد. بیماری ها (بیماری سلول داسی شکل، لوسمی، و غیره)، اما اغلب هیچ دلیلی واقعاً پیدا نمی شود. به دلیل پیش آگهی نعوظ که بر اساس تأخیر در درمان مدل شده است، باید برای یک مداخله تخصصی به فوریت مشاوره انجام شود. در واقع، پس از بیش از بیش از دکتر لودویک فرتی تاکید می کند که در ساعت 24، شانس بازیابی نعوظ طبیعی بسیار کم است.

 

 

پریاپیسم: تعریف، علل، الگو، بیماری؟

پریاپیسم یک اختلال نعوظ است که منجر به نعوظ غیرطبیعی طولانی، مداوم و گاهی دردناک می شود. و به خصوص که هرگز منجر به انزال نمی شود. علل آن چیست؟ چکار باید کرد؟

 

چه معایناتی را می توان روی آلت تناسلی انجام داد؟

پزشک مجاز به انجام معاینات در سطح آلت تناسلی است. او ابتدا از بیمار در مورد درد یا علائم اخیر سوال خواهد کرد. او همچنین معاینه بالینی آلت تناسلی و بیضه ها و همچنین غدد کشاله ران را به منظور تشخیص هرگونه التهاب، ضایعه، زخم، تومور یا ناهنجاری مورفولوژیکی انجام خواهد داد. در صورت مشکوک بودن به سرطان، تشخیص باید با بیوپسی باشد که شامل برداشتن قسمتی از بافت از آلت تناسلی با جراحی است که در معرض بررسی میکروسکوپی و تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی است. همچنین ممکن است برای مدیریت تروما (مانند شکستگی آلت تناسلی) تحت سونوگرافی از آلت تناسلی قرار گیرد. دکتر لودویک فرتی می‌افزاید: «ام‌آرآی نعوظ در ارزیابی تومور آلت تناسلی مفید است». در صورت بروز اختلال نعوظ، ممکن است از بیمار خواسته شود که نمونه خونی برای اندازه گیری قند خون (سطح قند خون)، کراتینمی (برای ارزیابی عملکرد کلیه) یا دوز تستوسترون بگیرد. بدون فراموش کردن "پروفایل چربی" به دنبال عوامل خطر قلبی عروقی باشید.


© 2022 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT