• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز تخصصی ماموگرافی|بهترین مرکز مامو گرافی در تهران|مرکز مامو گرافی


 مرکز تخصصی ماموگرافی

مرکز تخصصی ماموگرافی؛ خدمات تصویربرداری پستان کاملا دیجیتالی هستند و از آخرین فناوری تشخیصی موجود استفاده می کنند.

مزایای ماموگرافی دیجیتال
در مقایسه با روش های قدیمی آنالوگ، ماموگرافی دیجیتال مزایایی را برای تشخیص سرطان سینه، به ویژه در زنان کمتر از 50 سال، زنانی که در دوران پیش از یائسگی هستند، و کسانی که بافت سینه متراکمی دارند، ارائه می دهد. تصاویر دیجیتال به جای فیلم به کامپیوتر فرستاده می شوند و به راحتی ذخیره و بازیابی می شوند. تکنسین توانایی بررسی فوری تصاویر را برای تعیین کیفیت دارد، بنابراین بیماران زمان کمتری را در اتاق معاینه می گذرانند. رادیولوژیست می تواند تصاویر را بزرگنمایی کند و کنتر است یا روشنایی را تغییر دهد و اطلاعات بیشتری برای تشخیص ارائه دهد. با دیجیتال، دید بهتری در خط پوست نیز وجود دارد. فناوری تشخیص به کمک رایانه تعبیه شده است که ناهنجاری‌ها را مشخص می‌کند و در اصل، مجموعه دوم چشم‌های رادیولوژیست است.

mammography/مرکز تخصصی ماموگرافی

برای انجام ماموگرافی در مرکز الوند وو اطلاعات بیشتر با ما  تماس بگیرید.

ماموگرافی تشخیصی

ماموگرافی های تشخیصی ماموگرافی های تخصصی هستند که برای حل یک مشکل خاص طراحی شده اند. آنها معمولاً شامل اشعه ایکس بیشتری هستند که از زوایای مختلف برای مطالعه دقیق پستان گرفته می شود. دلایل انجام ماموگرافی تشخیصی عبارتند از:

سوال ناشی از ماموگرافی غربالگری
سابقه شخصی سرطان سینه
توده یا ضخیم شدن قسمتی در سینه یا زیر بغل
ترشح از نوک پستان یا وارونگی نوک پستان
درد موضعی پستان که از بین نمی رود
فرورفتگی یا چروک شدن پوست
پوسته پوسته، قرمز یا متورم روی سینه
تغییر در اندازه یا شکل سینه
امتحانات بعدی

مامو گرافی از نظر فنی

ماموگرافی از نظر فنی یک اشعه ایکس پستان است. این آزمایشی برای تعیین سرطان سینه یا تشکیل توده یا کیست در سینه ها است. هنگامی که سرطان سینه به موقع تشخیص داده شود، می توان با جراحی و درمان های وابسته آن را درمان کرد. زنان 40 ساله باید حداقل سالی یک بار ماموگرافی انجام دهند تا از تشخیص زودهنگام سرطان سینه مطمئن شوند. زنان با سابقه خانوادگی تومورهای سینه در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری هستند و باید به طور منظم تحت غربالگری قرار گیرند.

خانم هایی که متوجه هر گونه تغییر در ظاهر سینه، رنگ، بافت پوست و ترشح پستان خود می شوند، باید فورا با پزشک مشورت کنند. پزشک ممکن است اسکن ماموگرافی را برای شما توصیه کند.

بین ماموگرافی غربالگری و تشخیصی تفاوت وجود دارد. در حالی که ماموگرافی غربالگری در زنی با سابقه خانوادگی سرطان سینه انجام می شود، ماموگرافی تشخیصی زمانی انجام می شود که پزشک مشکوک به وجود توده ای در سینه باشد که می تواند سرطانی باشد. پزشکان ماموگرافی را تنها در صورت وجود درد در سینه یا تشکیل توده توصیه می کنند.

هیچ آمادگی قبلی برای انجام ماموگرافی لازم نیست. فقط مهم است که خانم ها از عطر یا دئودورانت، لوازم آرایشی و کرم سینه استفاده نکنند. همچنین زنان در صورت بارداری یا شیردهی باید به پزشک خود اطلاع دهند.

فواید غربالگری ماموگرافی

ماموگرافی میتواند کمک به تشخیص زودهنگام سرطان کند. سرطان سینه در مراحل اولیه میتواند قابل درمان باشد

ماموگرافی میکروکلسیفیکاسیون یا رسوبات ریز کلسیم موجود در مراحل اولیه سرطان سینه را تشخیص می دهد.

ماموگرام همچنین از اشعه ایکس تقریبا کم، استفاده می کند که مضر نیست.

زنان معمولاً سرطان سینه را در مراحل اولیه درک نمی کنند. با آزمایش ماموگرافی می توان تومورهای کوچک سینه را تشخیص داد.

غربالگری ماموگرافی به افزایش شانس تشخیص زودهنگام سرطان سینه کمک می کند، در صورتی که درمان بیماری بسیار امکان پذیر باشد.

زنان باید قبل از اقدام، این روش را با پزشک خود در میان بگذارند. توصیه ها به طور کلی بسته به عوامل خطر مختلف مانند سابقه خانوادگی، سابقه پزشکی و غیره متفاوت است.


© 2022 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT